pondělí 17. srpna 2009

Okurková sezóna? Minulost!

Dovolím si možná hodně, ale musím s kolegyní šéfredaktorkou polemizovat. Okurková sezóna možná, ale né teď. Nedostatek materiálu k publikování přichází z podstaty v věci s jistým časovým posunem. Po parném létě se opět vrací komunitní život do svých kolejí a co nevidět bude jistě zas o čem psát. Vždyť akce, hádky a skandály visí na každé větvi, jen dozrát a spadnout. Posuďte sami.

Zatím co tým SG Animated pomalu začíná připravovat již 3. pokračování své série kasovních trháků, objevil se na fanartové scéně projekt SG Animated Atlantis. Již letmý pohled do guestbooků jejich webových stránek ukazuje, že mezi tvůrci vládne i něco víc než jen zdravá rivalita. Dočkáme se sporů o duševní vlastnictví?

Ve dnech 28. - 30. srpna se v Praze koná Conventicon, na který všechny vrátkaře zve SGA-P fanklub, který spolupořádá jeho "seriálovou" linii. Leč né káždému novému conu jest přáno začít plynule, změna mista konání vyvolala jistou kontroverzi vůči Sconu. Pořadatelé se omlouvají a hájí se nekorektním postupem svých partnerů. Věřme, že nejen Praha, ale i jedna škola nebudou pro dva podobné cony příliš těsné.

Pro ty, kdo upřednostňují skromnější akce před cony, skýtá alternativu pro trávení soboty 29.8. Královéhradecký Infantilní Sportovní Srázek II. Petroit slibuje u druhého vydání KISSu stejný program, leč lepší počasí. Pomohou Ori, v než on neochvějně věří? Můžeme věřit my jemu?

Druhé pokračování také čeká Moravský SG Maratón, který se s velkou pravděpodobností uskuteční v neděli 6. 9. ve Sportbaru u IT na Starém Brně. Má maličkost si dovolí nabídnout naší uzavřené soukromé společnosti stěžejní díly 2. a 3. sezóny SG-1 a možná i něco navíc.

A hned za týden, v sobotu 12. 9., se můžete podívat do Brna znova. Kolektiv lidiček z SGA-P fóra se chystají navštívit naší krásnou ZOO

Novinky se objevili i na internetu, za zmínku stojí třeba nově stránky věnované představiteli "našeho" dr. Radka Zelenky: davidnykl.cz. Kromě jaksi očekávané biografie a filmografie považují za signifikantní počin snahu o průběžný překlad Davidova blogu Letters from Pegasus.

Je vidno, že okurková je opravdu minulostí. A to pomíjím ty z "velkého" světa, jako jsou novinky o SGU nebo nenatáčení/natáčení/nenatáčení nových filmů.
Události se děly. dějí a budou dít. Jen je třeba o nich vědět. Proto máte-li chuť a víte o něčem ohledně naší komunity, neváhejte si sednout za klávesnici a "bóchat a bóchat", jak říkal blahé paměti pan profesor Mareš. A až to sepíšete, nezapomeňte to poslat na chevron@sg1.cz

Žádné komentáře: