čtvrtek 10. září 2009

Vedení MoSeku v přerodu

Moravská sekce Stargate Command, o.s. bude mít co nevidět nového vedoucího. Jediné, co by nyní mohlo zabránit jmenování Miniël do této funkce, je buď její vlastní odmítnutí nebo prudký zvrat ve jednání fanklubové rady. Proto jsem si dovolil položit Miniël pár otázek k tomutu postu. Jelikož se již známe nějký ten pátek, dovolil jsme si jí tykat.

Překvapila tě tato nominace, nebo ji považuješ za samozřejmé pokračování současného stavu ve frakci?
Rozhodně nemůžu říct, že bych to považovala za samozřejmé. Spíš mě překvapil počet hlasů, které jsem dostala, bylo jich víc, než jsem čekala. Nicméně z těch 64 lidí ve frakci jich hlasovalo 15 a i když je to číslo obstojné, mohlo (a mělo by) být lepší. Jako Tisková Mluvčí jsem si zvykla na to, že mě někdo popohání a postrkuje, takže mi to bude docela chybět. Ale nejspíš bylo na čase, abych si vyzkoušela nakopávat ostatní dobrovolně, když je potřeba něco udělat.

Tak to ti přejit, ať se ti nakopávání jde. Tvá podpora mezi členy frakce, kteří se při výběru vedoucího vyjádřili, je značná. Zdá se ti tvůj mandát dostatečný i vůči mlčící většině? Budeš se snažit najít si cestičku i k ní?
Mlčící většina ve frakci vždy byla a nejspíš i vždy bude. Jak jsem psala nedávno na Lapiduchu, Moravská sekce je zaměřením trochu jiná, než ostatní frakce SGC, ale jak se ukazuje, doopravdy to tak vnímá jen část lidí, kteří se k ní hlásí. Ve frakci jsou prostě lidé, kteří ji z nějakého důvodu "zaklikli", ale tím to pro ně končí. Maily dostávají, tak se třeba jednoho dne přijedou podívat, kdo ví. Vyloženě cestičku k nim hledat nebudu - zastávám názor, že kdo chce z Moravské sekce něco mít, musí se taky trochu snažit sám. V mnoha případech jen stačí zvednout zadek ze židle a vyjet si někam na výlet, nebo posedět na pivo/kofolu.
A jestli si myslím, že 9 hlasů z 15 je dostatečná podpora? Ano, jak jsem už psala, tolik hlasů jsem nečekala. Mimochodem, na začátku "voleb" jsem psala, že bude hlasovat právě 15 lidí. Docela dobrý odhad, co?

Ano, tvá znalost osazenstva frakce je ti ke cti. Teď trochu formalněší záležitost. Současná čeština už neuznává sousloví jako „paní doktor“, prý i „poručík Nováková“ je proti předpisům. A Nejvyšší Mosekyně nezní příliš libozvučně, zvažuješ snahu o přizpůsobení titulu pro vedoucího frakce tvé osobě?
O tomhle jsem docela přemýšlela a popravdě titul Nejvyšší si ponechat nechci. Vznikl vlastně na základě Tvé přezdívky, nebo spíš přezdívky k přezdívce, takže když se řekne Nejvyšší, automaticky se mi vybaví Thor. Určitě nejsem jediná, kdo to tak má. Takže svůj případný titul ponechám na ostatních, určitě s něčím vynalézavým přijdou i tentokrát.

Plánuješ redukci či restrukturalizaci funkčního aparátu frakce, či budeš pokračovat v programu „Funkce pro všechny“? Jaké další projekty můžeme očekávat?
Funkce pro všechny se mi líbila už od začátku, takže ji měnit nehodlám. Je pravda, že v poslední době jsem žádné novinky nezaznamenala, ale byla jsem přes prázdniny poněkud mimo frakční dění. Co se týče projektů, tak už v průběhu "voleb" jsem říkala, že vyloženě nemám nic konkrétního, co bych s MoSekem vyvedla. Nicméně bych se ráda podívala na akce, o kterých se mluvilo, ale nikdo to neuskutečnil (potápění) a ještě raději bych přemluvila kamarády na Slovensku, aby udělali sraz tam. Také je možná na čase si zopakovat ZOO a Hvězdárnu, přehradu, Mariánské údolí... Možností je plno. Teď jde o to, kdo se jich chopí a kdo se do nich nechá dostrkat. A taky, jestli na ně někdo přijde.
Bylo by dobré sledovat i dění na SGA-P, protože vím, že ti do ZOO zachvíli chystají a vůbec v Brně čas od času sraz udělají, ale jejich forum je mi na hony vzdálené, takže budu vděčná, když ho někdo bude sledovat za mě a napíše to do klubu. Hlásí se někdo dobrovolně?

Nechci podceňovat tvůj zahraniční vliv, ale najít sledovče fora bude asi značně jednoduší. MoSek placky byly vyprodány, vidíš reálně možnost výroby dalších i bez přispění fanklubu? Máš nějaký vyhraněný názor na transformaci Stargate Command,o.s.?
Pokud se nezvedne vlna protestů (a myslím, že ne), tak žádné další placky si na triko nevezmu. Kdyby o ně byl velký zájem v budoucnu, určitě bysme se mohli nějak domluvit, ale v současné chvíli to nevidím reálně. Transformace SGC byla myslím dostatečně odůvodněná, takže vedení klubu podporuji.

Děkuji za obsažné a věcné odpovědi. A co bys na závěr ráda vzkázala do frakce a co do jejího okolí? Nějaký hrůzu nahánějící pokřik? "This is MoSek"?
"This is MoSek" je ultimátní a asi si to budu chvilku pokřikovat. No, a pokud hrůzu nebudí moje maily, tak nevím, co by mohlo zabrat. Možná nalákat lidi na sladkosti? :)

4 komentáře:

Jimi řekl(a)...

This is MoSeeek! :-) Držím palce, slečno Temná :-))

Unknown řekl(a)...

Také se připojuji a držím palce, nejtemnější MoSekářko :D

This is MoSeeek! :D

JacobCarter řekl(a)...

Fadime Miniel!
pripadne komentare (k veci) prosim smerujte do prislusneho klubu na Lapiduchu: http://www.lapiduch.cz/klub.php?klub=moravska_sekce_sgc

Michaela řekl(a)...

Díky, jste zlatí. Už se těším na vámi pořádané srazy ;)